František Zahrádka

FRANTIŠEK ZAHRÁDKA

se narodil v lázních Teplice v severních Čechách  jako prvorozený syn. Jeho aktivní vztah k divadlu a umění si nějaký čas počkal .Divadlo a dabing se počaly pozvolna proplétat s profesní kariérou veterinárního lékaře v problematice malých zvířat,  až se staly nedílnou součástí jeho osobnosti  .Divadelní aktivity začínaly sbíráním hereckých i režisérských zkušeností v ochotnickém divadelním souboru v Horšovském Týně ,které pak vedly k další potřebě divadelního vzdělávání. Dodnes spolupracuje s tímto divadelním souborem jako host. 

František Zahrádka úspěšně ukončil  v roce  2014 kurz dabingu pod vedením herečky Hany Krtičkové. Absolvováním několika  hereckých workshopů a kursů ho dovedlo k herečce Radce Stupkové u které se stal součástí divadelního spolku Starbag ateliér.  Jeho absolventská role v divadelní hře „Jo , není to jednoduché „   ho utvrdila v tom, že tyto aktivity jsou ty správné a pomáhají mu kompenzovat  sice krásnou leč náročnou civilní profesi. 

Jako zpestření  hereckých aktivit  lze uvést epizodní roli v seriálu Modrý kod, a soutěžní pořad Hádej kdo jsem ,  V roce 2019 si ho vybral Luděk Folkman jako hlavního protagonistu videoklipu  Česká lež a tím se otevřela další pole hereckých aktivit. V roce 2022 František Zahrádka s radostí přijal nabídku Divadla Projekt 2, které mu nabídlo možnou spolupráci. K jeho dabingové práci lze uvést několik epizodních rolí (Frank 2014, Wonder women 2017,Joker 2019 …i několik animovaných filmů pro děti) Jeho hlas je možné slyšet i v několika dokumentárních filmech(Prima ,ČT ,Nova). Stejně tak je možné se s Františkem Zahrádkou setkávat na vlnách Českého rozhlasu Plzeň .