Martin Kavan

MARTIN KAVAN

se narodil 27.1.1980 v Českých Budějovicích. Je mladším bratrem herce Ondřeje Kavana (*1978) a umělecké sklony mají oba v rodině. Otec se proslavil jako velmi dobrý amatérský zpěvák, dědeček byl uznávaným divadelním hercem a babička divadelní inspicientkou. Po maturitě vystudoval herectví na DAMU v Praze a hned po studiích začal s natáčením. Debutoval v roce 2004 roličkou ve filmu NON PLUS ULTRAS a ještě v témže roce dostal svou největší hereckou roli Ondřeje Prchala v televizním seriálu RODINNÁ POUTA.

Zahrál si i v dalších seriálech TRAPASY, PROČ BYCHOM SE NETOPILI, ČERNÁ SANITKA, KRIMINÁLKA ANDĚL, LABYRINT, KAPITÁN EXNER a MOST! Ve filmu je jeho působení zatím spíše formální. K vidění byl jako komorník v koprodukci BROTHERS GRIMM (2005) a jako strážník ve snímku BEZVA ŽENSKÁ NA KRKU (2016).

Více než herecká práce ho proslavila postava pošťáka Ondry, kterou řadu let vytvářel v úspěšném televizním pořadu POŠTA PRO TEBE.
Když nemá práci jako herec přivydělává si jako výčepní v hospodě. Je ženatý s Terezou Klimešovou a mají spolu dceru Miu.