Michal Šiller

MICHAL ŠILLER

se narodil ve znamení Kozoroha ve městě perníku, koňských kopyt, zlatých přileb a výbušného Semtexu a věčného soupeře sousedního města paní Králové, tedy z Pardubic. Již od mládí byl vtažen do života dramatického, z počátku formou recitace básniček, improvizací, krátkých hereckých etudek v „lidušce“ pod vedením kantorky Niny Martínkové, jeho dětské herecké ambice vyvrcholily hlavní rolí v dětském kultovním thrilleru O koblížkovi a recitací básní novorozeným Pardubákům a Pardubačkám na pardubické radnici. Rozjetou hereckou kariéru však přerušila záliba ve studiu exatních věd tak, aby si po řadě let a dřiny v laboratořích Michal Šiller zase uvědomil, že by se ke svému koníčku z dětství měl opět vrátit. 

Po letech strávených v rodných Pardubicích, za ocenánem a také v milované Olomouci Michal z důvodů pracovních zamířil do Prahy, kde se již mohl zcela oddat svým choutkám hereckým. Po návštěvách rozličných divadel, shlédnutí divadelních kousků ale i kusů si dodal odvahy a vstoupil do hereckých kurzů pro širokou veřejnost pod vedením Markéty Pellarové, Saši Minajeva nebo Lucie Kožinové. Jeho hereckým debutem byla účast v dramatizované novele Franze Kafky Doupě. 

Náhoda, odvaha nebo snad zásah shora dal tomu, že se Michal Šiller stal členem Divadla Projektu 2 a v rámci této divadelní skupiny se jal pilně zkoušet divadelní hru, aby potěšil nejen sebe, ale především diváky. Přítmí hlediště, záře reflektorů jeviště, hvězdný prach na prknech, co znamenají svět a především potlesk nechť mu je motorem v jeho cestě za divadelními zážitky. Momentálně ho můžete vidět v divadelní komedii Dovolená po Česku, kterou připravuje společně s divadelním souborem Projekt 2, Dále účinkuje v Činoherním studiu Beretta.