Radka Stupková

RADKA STUPKOVÁ

se narodila v Praze, v letech 1977 až 1983 absolvovala herectví na Státní konzervatoři v Praze, hudebně dramatický obor. Po studiích byla až do roku 1986 členkou Krajského divadla v Příbrami, od té doby je na volné noze, působila v Divadle na Vinohradech a v Semaforu. V devadesátých letech se věnovala moderování, uváděla TV pořád PÍSNIČKY Z OBRAZOVKY a byla také „rosničkou“ předpovědi počasí v komerční televizi. Zkušenosti má i z muzikálů Limonádový Joe, nebo Romeo a Julie.

Radka Stupková začínala ve filmu rolemi dívek, studentek a mladých slečen: LEŤ, PTÁKU LEŤ, VÍKEND BEZ RODIČŮ, MLADÉ VÍNO, LÁSKA Z PASÁŽE. Její nejvýraznější filmovou postavou byla Renata, lehkomyslná starší dcera hlavního hrdiny v hořké komedii PRODAVAČ HUMORU. Menší role ztvárnila v nepříliš úspěšných komediích DISKOPŘÍBĚH 2, BYL JEDNOU JEDN POLDA 2 a JAK UKRÁST DAGMARU. Zahrála si rovněž v celé řadě seriálů: BAMBINOT, ŽIVOT NA ZÁMKU, NÁVES, POJIŠŤOVNA ŠTĚSTÍ, ORDINACE V RŮŽOBVÉ ZAHRADĚ. V posledních letech je vytížena hlavně dabingem, pro svůj velice všestranný hlas je rozsah jejích postav velmi rozmanitý, přesto herečky se kterými si ji můžeme spojovat nejčastěji jsou Nastassja Kinski a Julia Ormondová.

Nadále se věnuje také divadlu, v současné době ji můžete spatřit jako Haničku ve hře Lucerna aneb boj o lípu (Divadelní společnost Josefa Dvořáka), Moniku ve hře Nežárli, na které se podílela i autorsky (Divadlo ve Věži) a Annu v Kornelových vdovách (Divadlo U Hasičů). Zajímá se o psychologii a mystické vědy. V mládí byla pět let vdaná, proto je v některých filmech z osmdesátých let v titulcích uvedna jako Boháčová, po rozvodu se vrátila ke svému dívčímu jménu.