Šárka Vaňková

ŠÁRKA VAŇKOVÁ

Rok 2004 rozhodl o směru mého života. V tomto roce se rozhodlo o tom, kdo se stane první českou SuperStar a i když mi tento titul unikl o kousek, pustila jsem se s vervou do práce.

Vydala jsem debutovou desku s názvem Věřím náhodám, jejímiž producenty byli Ondra Soukup a Daniel Hádl. Tuto vyloženě popovou desku jsem prodávala s tanečníky pod záštitou vynikajícího Yemiho, zvláště pak písničku Lásku dávej, na kterou jsme natočili i videoklip a která pár měsíců byla na předních příčkách hitparád.

V témže roce jsem natočila zábavný pořad Šárka!, který byl pro mě obrovsky obohacující a právě zde jsem se mohla setkat se spoustou zajímavých osobností, režisérem Jiřím Adamcem, Helenou Vondráčkovou, Karlem Gottem a spoustou dalších.

Rok 2005 mi nabídl skvělé pracovní příležitosti, zkušenosti, nápady, dal mi poznatky a mohla jsem se osamostatnit a přestěhovat do Prahy.

V létě jsem prožila první hereckou zkušenost a natočila film Panic je nanic, který měl premiéru 26. 1. 2006. Zkušenost to byla skvělá, ale přeci jen mne víc láká dráha zpěvačky a tak jsem s výborným muzikantem Honzou Horáčkem začala připravovat novou desku, na které jsem chtěla více ukázat, jakým směrem mne to „táhne“. Celá deska je autorská, podílela se na ní celá řada skvělých hudebníků a v květnu 06 se jaksepatří pokřtila.

V září jsem měla tu čest a dostala nabídku hrát v úspěšném muzikálu, který se vracel na divadelní prkna. Byla to Kleopatra a role Octávie. Nabídku jsem přijala velice ráda, protože jsem mohla jak zpívat tak vyzkoušet i herectví. Skvělý kolektiv, radost z představení a herectví spojené s krásnou muzikou Michala Davida mne utvrdili v tom, že mne to baví. Možná to bylo poznat a tak jsem zakrátko dostala nabídku na roli Madame de Montespan v novém muzikálu Angelika.