VERONIKA GAJEROVÁ

se narodila 25.5.1963 v Praze. Je česká herečka a dabérka, dcera režiséra Václava Gajera a herečky Naděždy Gajerová. 

Již v roce 1970 se objevila v jednom z dílů tehdejší show Televarieté. Následovalo několik menších i větších úloh v seriálech či televizních filmech, dokud v roce 1987 nepřišla role Vlasty ve filmu Copak je to za vojáka…. Poté vystudovala hudebně – dramatické oddělení na Pražské konzervatoři. Od té doby se však spíše stále věnuje televizním filmům, seriálům či dabingu.

V letech 1990-1994 hrála Veronika Gajerová v Divadle Labyrint (dříve Realistické divadlo Zdeňka Nejedlého), od poloviny devadesátých let patří k oporám hereckého souboru Městských divadel pražských, původně to bylo hlavně Divadlo ABC, později také Divadlo Rokoko. Vedle dramatických postav (Jmenovala jsem se Marie Antoinetta) nachází bohaté uplatnění v žánru hudebních komedií a muzikálů (Limonádový Joe, Funny Girl, Šakalí léta). V poslední době mohou diváci Veroniku Gajerovou vidět v představeních Král Lear nebo Pan Kaplan má stále třídu rád, znovu hraje také na jevišti Divadla ABC (Konečně šťastná?).

Před filmovou kamerou se od konce osmdesátých let Veronika Gajerová objevuje jen zřídka, pozornost diváků jí ale vyneslo několik dalších seriálových rolí (MÍSTO NAHOŘE, ORDINACE V RŮŽOVÉ ZAHRADĚ, GYMPL A PŘÍSTAV), hrála také v televizních pohádkách. Ve filmu se po dlouhé době uplatnila v malé, ale zapamatovatelné úloze manželky jednoho z popravených vesničanů v dramatu HABERMANNŮV MLÝN (2010). Součástí práce Veroniky Gajerové je dabing, poprvé se výrazněji uplatnila v českém znění seriálu MĚSTEČKO TWIN PEAKS, titulní roli namluvila ve francouzském kriminálním seriálu JULIE LESCAUTOVÁ, diváci ji znají také jako Samanthu v populárním seriálu SEX VE MĚSTĚ, nebo postava Trinity ve filmech Matrix. 

Veronika Gajerová mentálně účinkuje v představení Otec společnosti Indigo, v zájezdovém představení Nejstarší Řemeslo a nově také v Divadle Projekt 2 v inscenaci Lidojedi.